Абай атындағы мектеп-лицейі педагогтарының Д.Серікбаев атындағы ШҚТУ-мен танысуы

Шығыс Қазақстан өңірлік  білімдегі жаңа технологиялар орталығының ұйымдастыруымен Д.Серікбаев атындағы Шығыс Қазақстан техникалық университетімен ынтымақтастық аясында 2020 жылғы 30 қыркүйекте Абай ауданы Қарауыл аулының Абай атындағы мектеп-лицейі IT-бағытының педагогтары аталған ЖОО-ға барып қайтты.

Кездесудің негізгі мақсаты – мектептерде IT-білім беруді дамыту, IT-бағыттары бойынша жоғары технологиялық кадрларды даярлау саласындағы серіктес ЖОО-мен байланыс орнату.

Делегацияға Автоматтандыру және мехатроника бағыты, виртуалды және толықтырылған нақтылық бағыты бойынша білітілік және технологиялар трансфері орталығы, сондай-ақ университеттің мультимедиялық студиясы таныстырылды. Университет оқытушылары заманауи техниканың жұмысын көрсетті, бағдарламалық өнімдермен жұмыс жасады.

Сонымен қатар, мектеп-лицей педагогтары Өскемен қаласының Жас техниктер станциясына барып, балалардың техникалық шығармашылығын дамыту жөніндегі ұйымның жұмысымен танысты.

Осылайша, аталған кездесу облыстың IT-білімін дамыту игілігі үшін мектеп пен ЖОО арасындағы өзара қарым-қатынасты нығайтуға бастама болды.

30/09/2020 246